O nás

Vše začalo láskou, 

nic není náhoda...

Do života mi vstoupilo štěně, naprosto si mě vyštěkalo z košíku, kde se kotoulelo s ostatními štěňaty. Toto krásné psí mládě bylo rasy stříhací a tak jsem s ním začala chodit na úpravu a stříhání kožíšku. Jak šel čas naše oblíbená stříhací paní a kamarádka stříhání zanechala. Přemýšlela, komu vše předá a oslovila mě. Tuto výzvu jsem přijala......stříhám pejsky! 

• Studio PES se prezentuje  vztahem k domácím mazlíčkům a komunikace se psy je skutečným potěšením. Jsme totiž psí rodina. Z našeho studia odcházejí zvířátka (pejsci i kočičky) v pohodě a spokojení.

•  Máme trpělivost i s pejsky se špatnou zkušeností.  Nepodáváme pejskům žádné tišící prostředky. Snažíme se minimalizovat jejich stres. Vyžaduje-li to agresivita psa, většinou majitel o ní ví, a sám oslovuje zkušeného veterinárního lékaře, který před stříháním podává zvířeti uklidňující přípravek či narkózu. 

  V době, kdy se bude váš čtyřnohý mazlíček upravovat můžete poznávat krásy města Počátky (jsme město kde se točily Postřižiny) anebo být po celou dobu stříhání a úpravy mazlíka v našem studiu. Ne vždy však působí přítomnost majitele na psa pozitivně, proto zvažte, která z variant bude vašemu psímu kamarádu nejlépe vyhovovat.


Pro vás

• pes by měl být před stříháním dostatečně vyvenčený, aby se při úpravě cítil pohodlně

• pes by měl být vykoupán a vyčesán, srst s pískem tupí stříhací nástroje


• majitelům, kteří pravidelně své pejsky antiparazitně neošetřují, doporučujeme 1 týden před plánovaným stříháním provést odblešení a odklíštění účinnými antiparazitními přípravky

• neošetřujeme psy agresivní, hysterické, zablešené s klíšťaty a jakkoliv nemocné (průjem, kašel, vyrážka na kůži...). Je povinností majitele psa nás upozornit, kde je jeho čtyřnohý přítel citlivý a zda pes cení zuby a  kouše

• během úpravy pejska můžete u něho zůstat a nebo nám pejska odevzdat a přijít si pro něho ve smluveném čase

Když pejsek zůstane ve studiu sám, je hodnější a lépe při stříhání drží.

Často se stává, je-li u něho jeho páníček, že je pejsek neustále "na odchodu" ze stolu,  skáče a šplhá na páníčka stojícího u stříhacího stolu, a to vše proto, aby ho jeho páníček "zachránil".

Uznejte, že takto se pejsek stříhat nedá. Když páníček u stolu není, nemá ho kdo zachraňovat, a tak pejsek nikam neutíká, lépe drží a je dříve ostříhaný.

Milují nás...